Instalace a opravy ručních pump

Ruční pumpy jsou vhodné nejen u pozemků bez přístupu k elektrické síti – chaty, zahrádky, ale i pro rodinné domy kde pokrývá hlavně drobnou spotřebu vody na zahradě a jako záložní čerpadlo pro dodávku vody v případě výpadku elektrické energie (tzv. blackout).  

Jak vybrat ruční pumpu?

Obecně lze ruční pumpy dělit na dva typy podle nasávacích schopností:

1) S integrovaným pracovním válcem v těle pumpy – pouze pro studny do 7m hloubky.

2) S externím pracovním válcem – pro studny do 30m hloubky.

 A dále na beztlaké a tlakové ruční pumpy. Výhodou tlakových pump je možnost pumpovat vodu do „kopce“.  Ideální pro rozvod vody samospádem.

 

 

 

Náš Tip: Standard II

Standard T je ruční pumpa s tlakovým systémem. Její nevýhoda je často nemožnost opravy. Některé mechanické části v hlavě pumpy nejsou zrovna přístupné a jejich oprava bývá obtížná.

 

Opravy a renovace ručních pump

Při opravě ruční pumpy se snažíme většinu komponentů zachovat. Nejen že výsledná oprava bývá levnější, ale často jsou tyto komponenty kvalitnější než moderní.  U historických pump se často setkáváme s nedostupností náhradních dílů a je tedy nutné tyto díly vyrobit nově. Primárně nás zajímá funkčnost, ale věnujeme se i renovacím včetně pískování a nátěru podle RAL vzorníku. 

Od našich zákazníků často dostaneme nebo odkoupíme starou či rozbitou ruční pumpu. Tyto pumpy opravujeme a máte možnost ji u nás poptat. Dodáváme je v barvě dle výběru zákazníka a profesionálně repasované.

Kontakt čištění studní

Michal Schneider

Zelenohorská 186/10,
326  00, Plzeň
IČO: 02960575

Email

info@cisteni-studni.cz